Zayıflama Yöntemleri Değişiyor!

göbek yağları
Zayıflama Yöntemleri

İhtiyaçların ve vücut tipinin değişkenlik göstermesi gibi kiloların hikayesi de farklı ve önemlidir. Doğum yapmış, karın bölgesinde toparlama ihtiyacı olan biri ile doğum yapmamış birinin ihtiyaçları aynı değildir. Birçok kişide “Kilo veriyorum fakat basenim, göbeğim gitmiyor!” gibi yakınmalar duyabiliriz. Bu noktada etkili çözümler vadeden bir teknoloji devreye giriyor

Yoğun iş temposu, sağlıksız beslenme, düzensiz uyku ve bazen hormonal sebeplerden dolayı günümüzde kilo alımı oldukça kolaylaştı ve yaygınlaştı. Kilo veya kilolu olmak durumu kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Yağ oranı ise zayıflama sürecini belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Bu yüzden zayıflama sürecine başlamadan önce detaylı bir şekilde elektronik ölçümler yapılmalı ve yağ oranınız, yağ kütlesi, kas kütlesi hatta iç yağlanma oranlarınız incelenmelidir.

'Basenim, Göbeğim Gitmiyor'

Zayıflama programına başlamadan önce görüşme randevusu organize edilmeli ve danışan detaylı bir şekilde prosedür ve işlemlerin detayları hakkında bilgilendirilmelidir. Görüşme randevusu esnasında vücudu analiz edilmeli ve tamamen ihtiyaçlarına göre bir program düzenlenmelidir. Herkesin ihtiyaçları ve vücut tipi değişkenlik gösterdiği gibi kiloların hikayesi de bir o kadar önemli rol oynamaktadır. Örnek verecek olursak; geçmişinde doğum yapmış karın bölgesinde ciddi toparlama ihtiyacı olan biri ile geçmişte doğum yapmamış birinin ihtiyaçları sıkılaşma ve zayıflama anlamında birbirinden farklı olacaktır. Mesela çevremizden çok duyduğumuz veya bizzat kendimizin dile getirdiği bir yakınma var: "Kilo veriyorum fakat basenim, göbeğim gitmiyor!" İşte tam bu noktada kırıcı ve etkili çözümler vadeden bir teknoloji devreye giriyor. Nedir bu teknoloji? Ultrasonik ses dalgaları ve infrared buluşması, yağ hücrelerini selektif olarak hedefleyerek güçlü bir yağ kırma ve sıkılaşma etkisi yaratmada oldukça iddialıdır. İlk seans itibariyle danışanları şaşırtacak boyutta sonuçlar vadeden bu uygulama günden güne daha çok tercih edilmektedir.
nasıl zayıflarız
Nelere Dikkat Edilmelidir

Enjeksiyon, vakum, kimyasal kullanmadan sağlığınıza ve vücudunuza herhangi bir zarar vermeden sonuç odaklı ilerlemenizi sağlayan bir uygulamadır. İşleme başlamadan önce 4 saatlik bir açlık ile randevunuza gelmeniz gerekir. Elektronik ölçüler için 4 saatlik açlık doğru sonuçlar elde edebilmek için çok önemlidir. Seans öncesinde elektronik ölçülerin ardından mezura ölçüleriniz alınır. Akabinde seansa alınıyorsunuz. Seans süresi 30 dakikadır ve yağlanma problemi olan her bölgede karın, göbek, bacak hatta kol ve gıdı dahil uygulanabilir. İşlem ultrason seansı gibi masaj yöntemiyle uygulanır. Seansın hemen ardından normal hayatınıza dönebilirsiniz. Bu uygulamanın en önemli vaatlerinden birisi ise danışanı şaşırtmak. İlk seansın hemen ardından elektronik ölçümleriniz yeniden yapılır ve kırılan yağ miktarı net bir şekilde tespit edilir. Az önce belirttiğim üzere bu işlemler tamamen kişinin ihtiyaçları doğrultusunda uygulanmalıdır. Bölgesel veya genel olarak uygulanabilir. Yani sadece karın veya karın ve kol şeklinde birden fazla bölgede işlem uygulamak mümkündür. Bu işlemin en büyük avantajlarından biri ise zayıflarken vücutta sarkmalara, çukurlaşmalara ve deformasyonlara sebep olmaması. Oysa ki günümüzde sıkça rastladığımız birçok yöntem vücutta geri dönüşü olmayacak hasarlar bırakabiliyor.

Kilo Kontrolünü Sağlayan Tek Faktör  Beslenme

KIRILAN yağlar, vücuttan dışarı atılırken elbette yeni yağları vücudumuza almamak gerekir. Bunun için de temel kural sağlıklı beslenme ve bol su tüketimidir. Cihazlar bölgesel yağlanma problemlerine odaklanırken kişinin kilo kontrolünü sağlayan tek faktör unutmayalım ki beslenmedir. Ve bunun için her zaman söylediğim gibi gerekirse diyetisyen desteğine başvurmalı ve hangi zayıflama programı olursa olsun sağlıklı beslenme eşliğinde uygulanmalıdır.

Selülitlerde Etkili Mi?

Kilo sorunu olan ve olmayan birçok hanımefendide selülit problemi bulunmaktadır. Ancak düşünülenin aksine selülit her kadında hormonal sebeplerden ötürü bulunmakta; dengesiz ve sağlıksız beslenme problemi hayatımıza dahil olunca portakal kabuğu görüntüsü gün geçtikçe daha belirgin hale gelmektedir. Unutmayalım ki selüliti bir noktaya kadar düzeltebiliriz. Selülitler için kalıcı ve kesin çözüm asla yoktur. Fransızların ünlü sanatçısı Marilyn Monroe güzelliği ile meşhur olduğu kadar selülitleriyle de meşhurdu ve hatta eskiden selülitler güzelliğin simgesiydi. Zayıflama uygulamalarında en önemli konulardan biri teknolojinin doğru şekilde kullanılmasıdır. Bu teknolojik uygulamalar geliştirilirken ön plana alınması gereken konu insan sağlığıdır. kaynak: günaydın eki

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski