Gelin Saçı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelin Saçı
Gelin Saçı

Hepimiz düğün günümüzü kusursuz kılmak isteriz. Fakat belli başlı adımlarda yapılan küçük yanlışlar, düğün gününü mahvetmeye yetip artabilir. Bu adımların en önemlisi ise gelin saçıdır. İyi bir gelin saçı, mutlu bir gelin demektir. Güzel görünen bir gelin rahattır, günün stresini unutur. Peki, gelin saçı yaptırırken nelere dikkat etmeniz gerekir? İşte cevapları!

Boy unsuru

Gelin Saçı
Gelin Saçı

Düğünde damat ve gelin arasındaki uyum oldukça önemlidir. Çünkü bütün gözler ikisinin üzerinde olacaktır. Uyumun önemli adımlarından bir tanesi ise rahatsız etmeyen suni boy farklarının olmamasıdır. Nasıl ki topuklu ayakkabı dikkat edilmesi gereken bir unsur ise Gelin saçı da öyledir. Eğer gelin damattan uzunsa, topuklu ayakkabısı varsa ve buna ek olarak bir de gelin saçı oldukça hacimliyse, ortaya istenmeyen bir görüntü çıkacaktır.

Gelin saçını yaptırırken yanınızda mutlaka birileri olsun

Gelin Saçı
Gelin Saçı

Gelin saçı yaptırmaya giderken birkaç kişinin olması oldukça önemlidir. Hatta bu kişilerin fikrine güvenilen insanların, dostların veya akrabaların olması oldukça önemlidir. Bu şekilde yanlış kararlar alınmanın önünde durulur.

Renk değişiklikleri minimum 15 gün öncesinde yapılmalıdır

Gelin Saçı
Gelin Saçı

Bu zaman zarfı, boyanın sertliğinin geçmesi, hafif akması ve rengin oturması açısından oldukça önemlidir. Aksi takdirde yeni boyanmış saç görüntüsü istenmeyen bir görüntüye neden olabilir.

Aksesuarlar oldukça önemli

Gelin Saçı
Gelin Saçı

Gelin saçınıza kuaförünüz ile birlikte karar verirken kuaförünüzün bazı şeyler hakkında bilgi sahibi olması oldukça önemlidir. Düğün esnasında gelin saçı ile birlikte takacağınız takılar, aksesuarlar fotoğraflar ile gösterilmelidir. Eğer mümkünse bu aksesuar ve takılar kuaföre getirilmelidir.

Düğün ortamına göre bir model belirlenmelidir

Gelin Saçı
Gelin Saçı

Gelin saçına kişisel veya kuaför ile birlikte karar verirken mutlaka düğün mekânı göz önünde bulundurulmalıdır. Bir kır düğünün ya da kapalı bir mekânının gelin saçı aynı değildir. Yine aynı şekilde aksesuarları da aynı değildir. 

Yüz şekli oldukça önemlidir

Gelin Saçı
Gelin Saçı

Gelin saçı her yüz şeklinde aynı şekilde yorumlanmamalıdır. Dikdörtgen yüz ve kare yüze yapılacak saçlar aynı değildir. Örneğin yuvarlak yüze topuz, hacimli saç ya da kısa saç iyi bir çözümdür. Ya da kare yüz kâkül ile desteklenebilir. Bu yüzden gelin saçınızı yüz şekline göre seçmelisiniz.

Bakıma 3-4 hafta öncesinden başlanmalı 

Düğünde bütün gözler gelinin üzerinde olacağı için gelin saçının tam anlamıyla kusursuz olması gerekir. Bu yüzden son gün yapılacak cilt ve saç bakımı istenen kusursuzluğa ulaşmada bir engel olabilir. 3-4 hafta öncesinden düzenli bir şekilde bakıma başlamak işleri kolaylaştırır ve her şeyi muhteşem kılar. kaynak: hürriyet

 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski