Cüneyt Arkın Hayatını Kaybetti

Bir Yıldız Kaydı

Türk sinemasının acı günü. Usta sanatçı Cüneyt Arkın  hayatını kaybetti. Cüneyt Arkın dün gece saatlerinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan Arkın, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Türk sinemasına damga vuran, yüzlerce filmde rol alan Cüneyt Arkın'ın çok sayıda ödülü bulunuyordu.
Cüneyt Arkın Hayatını Kaybetti
Cüneyt Arkın Hayatını Kaybetti

Usta oyuncu Cüneyt Arkın dün gece saatlerinde rahatsızlanarak Beşiktaş, Ulus'ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı. Eşi Betül Cüreklibatır ve yakınları hastaneye geldi. 84 yaşındaki oyuncu burada hayatını kaybetti. Türk sinemasına damga vuran, yüzlerce filmde rol alan Cüneyt Arkın'ın çok sayıda ödülü bulunuyordu.

Hastaneden Açıklama

Arkın'ın vefat ettiği hastaneden yapılan açıklamada, "Türk sinemasının değerli oyuncusu Sayın Cüneyt Arkın kalbinin durması sebebiyle ambulansla geldiği Liv Hospital'da bütün yeniden canlandırma çabalarına rağmen hayatını kaybetti. Liv Hospital Ailesi olarak Türk sinemasının dev oyuncusunu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Cüneyt Arkın'ın ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz."
Ölüm haberinin ardından CNN'e konuşan Orhan Gencebay "Son zamanlarda hastaymış. Durumu iyi değil diye duyuyordum. Allah rahmet eğlesin. Müstesna bir sanatçımızı kaybettik. Beraber çalışmıştık. Çok yakışıklı biriydi. Dünya starı olabilirdi." dedi.

Cenaze Programı Belli Oldu

Cüneyt Arkın için Perşembe günü saat 10.00'da Atatürk Kültür Merkezi'nde tören düzenlenecek. Usta oyuncunun Teşvikiye Camisi'nde öğle namazından sonra kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacağı öğrenildi.
kaynak: posta

2 Yorumlar

  1. Usta oyuncu Cüneyt Arkın dün gece saatlerinde rahatsızlanarak Beşiktaş, Ulus'ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı. Eşi Betül Cüreklibatır ve yakınları hastaneye geldi. 84 yaşındaki oyuncu burada hayatını kaybetti. Türk sinemasına damga vuran, yüzlerce filmde rol alan Cüneyt Arkın'ın çok sayıda ödülü bulunuyordu.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Arkın'ın vefat ettiği hastaneden yapılan açıklamada, "Türk sinemasının değerli oyuncusu Sayın Cüneyt Arkın kalbinin durması sebebiyle ambulansla geldiği Liv Hospital'da bütün yeniden canlandırma çabalarına rağmen hayatını kaybetti. Liv Hospital Ailesi olarak Türk sinemasının dev oyuncusunu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Cüneyt Arkın'ın ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz."

      Sil
Daha yeni Daha eski