Amber Heard’den Johnny Depp'e Yeni Suçlama

Olaylı bir şekilde boşanan Amber Heard ve Johnny Deep'in uzun süredir ertelenen davası görülmeye başlandı. Heard ve Depp'in birbirlerini iftirayla suçladığı davada ortaya çok konuşulacak iddialar atıldı.

Johnny Depp ve uğruna 14 yıllık yuvasını yıktığı Amber Heard'ın aşkları önce evliliğe, ardından da Hollywood'un en uzun süreli hukuk savaşına uzandı. 2015 ile 2017 arasında evli kalan ikili, bir kez daha mahkeme salonunda karşı karşıya geldi. Bu yasal sürecin "ilk perdesi" geçen yıl İngiltere'de gerçekleşti.

Amber Heard ve Johnny Deep

'İftira' Davası

Bu süreçte kariyeri de zarar gören Depp, kendisi hakkında "eşini döven bir adam" nitelemesini kullanan The Sun Gazetesi'ne karşı bir iftira davası açtı. Davanın görüldüğü dönemde, Amber Heard ile Johnny Depp, Londra'daki mahkeme salonunda adeta kozlarını paylaştı. O davayı kaybeden kişi Depp oldu ancak olay orada noktalanmadı.

Dün İlk Duruşma Gerçekleşti

Ünlü oyuncu, eski eşinin aleyhine 50 milyon dolarlık bir iftira davası açtı. Heard de bu hamleye yanıt olarak Johnny Depp'in aleyhine 100 milyon dolarlık bir iftira davası açtı. O davanın ilk duruşması dün ABD'nin Virginia kentindeki Fairfax County Courthouse'da görüldü. Eski çiftin karşı karşıya geldiği duruşmaya, yine birbirleri aleyhine yönelttikleri suçlamalar damgasını vurdu.

"Yalan Söylüyor"

Çiftin avukatları da iki ünlüye yönelik ilginç nitelemelerde bulundu. Depp'in avukatları Amber Heard'ün, hayatının performansını sergilemeye hazırlandığını ileri sürüp, güzel yıldızı "yalan söylemekle" itham etti.

Amber Heard'ün avukatları da Depp'i kast ederek, "bu duruşmanın korsan kostümü ve şöhretin ardına gizlenen gerçek yüzünü gözler önüne sereceğini" ileri sürdü.

"Saldırgan Taraf Heard!"

Duruşmada ilk olarak söz alan Johnny Depp'in avukatları Heard'ün sürekli tekrarladığı "duygusal, fiziksel, cinsel şiddet ve taciz" iddialarını yalanladı.

Depp'in avukatlarından Benjamin Chew, Amber Heard'ün bu ilişkideki saldırgan taraf olduğunu iddia etti. Chew, buna kanıt olarak da Johnny Depp'in geçmişte ilişki yaşadığı Winona Ryder, Kate Moss ve iki çocuk sahibi olduğu Vanessa Paradis'nin hiçbir zaman oyuncuya yönelik şiddet iddiasında bulunmadığını söyledi.

Avukat, tanıklıkların da Amber Heard'ün "Johnny Depp beni taciz etti" suçlamalarının yalan olduğunu ortaya çıkaracağını öne sürdü.

"Şiddet Tıbbi Raporlarla Kanıtlandı"

Depp'in diğer avukatı Camille Vasquez de çiftin ilişkisinde yaşanan tek şiddet olayından zarar gören kişinin de aktör olduğunu ifade etti. Avukat, Avustralya'da bulundukları sırada Amber Heard'ün Depp'e şişe fırlattığını ve bunun sonucunda da aktörün elinden yaralandığını belirtti. Bu durumun tıbbi raporlarla kanıtlandığını da sözlerine ekledi.

'Rehin' Ve 'Tecavüz' Söylentisi

Duruşma sırasında Amber Heard'ün avukatları Johnny Depp'in aleyhine çok çarpıcı iddialarda bulundu. Heard'ün avukatlarından Elaine Bredehoft, Depp'in, 2015 yılında Avustralya'da bulundukları sırada oyuncuyu üç gün boyunca rehin aldığını ve tecavüz ettiğini iddia etti.

Bredeford'un iddiaları bununla da sınırlı değildi. Avukat, yine 2015'te bu kez Bahamalar'da Depp'in, Heard'e tacizde bulunduğunu iddia etti. Altı hafta sürmesi beklenen duruşmalar sırasında Heard'ün de Depp'in kendisine yönelik sözlü, duygusal, fiziksel ve cinsel tacizleri hakkında konuşacağı belirtildi.

Kardeşi De Dinlendi

Depp'in ablası Christi Dembrowski de tanık olarak dinlendi. Kardeşinin şiddetten uzak olduğunu vurgulayan Dembrowski, Depp'i iki çocuğuna karşı nazik ve sevecen bir baba olarak tanımladı.

Dava sürecinde yaklaşık 120 tanığın dinlenmesi bekleniyor.

kaynak: acunn


3 Yorumlar

Daha yeni Daha eski