Miranda Kerr Sağlığını Ona Borçlu

Miranda Kerr
Diyetisyen Gizem Gençyürek, son zamanlarda popüleritesi artan noni meyvesi (hint dutu) hakkında açıklamalarda bulundu.

Diyetisyen Gizem Gençyürek, “Dünyaca ünlü Victoria Secret mankenlerinden Miranda Kerr’in yakın zamanda çıkardığı kitapta noni meyvesinin suyunu uzun yıllardır tükettiği, bağışıklık sistemini, cilt sağlığını bu meyve sayesinde güçlü tuttuğu bilgilerinin yer almasıyla son dönemde merak konusu oldu. Ülkemizde henüz adı pek fazla bilinmeyen acı tadı ile iştah açıcı bu meyve C vitamini, A vitamini, B3 vitamini ile potasyum, fosfor, kalsiyum ve selenyum mineralleri içermesi nedeniyle dikkat çekiyor.” dedi.

sağlık

Bu meyvenin obezite, depresyon, kanser, şeker hastalığı, kalp ve damar hastalıkları üzerine faydaları olabileceğini söyleyen kaynakların olduğunu belirten Diyetisyen Gizem Gençyürek,“Ancak yapılan çalışmalar daha çok hayvan ve hücre kültürü çalışmaları olmakla birlikte insan üzerinde yapılan çalışmalar yetersizdir.

spor

Amerika’da yapılan bir çalışmada onkoloji hastalarında kemoterapi sırasında klinikte uygulandığında ilaçların zararlı etkilerinin hafifletilmesinde yararlı olabileceği sonucuna ulaşılmıştır. Yararı konusunda henüz yeterli veri bulunmamasına karşın meyvenin güvenilirliği konusunda yapılan çalışmalarda güvenli tüketilebileceği ve herhangi bir zararlı etkisinin tespit edilmediği sonucuna varılmıştır. Yine de kronik bir rahatsızlığı olanlar tüketmeden doktoruna danışması faydalı olacaktır.” bilgisini verdi.

sağlıklı spor


miranda

kerr
                                              kaynak: gazete şok

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski