Tacizci Doktor Tutuklandı!

tacşzcş doktor
Tutuklandı

Tunceli'de Pertek ilçesinde görev yapan doktor İsmail H., kadın hastasına tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklandı. 4 yıl önce de İzmir’de görev yaparken 37 kişinin bir araya gelip, Hakim hakkında hastalara tacizde bulunduğu iddiasıyla İl Sağlık Müdürlüğü’ne dilekçe verdiği, yürütülen idari soruşturma kapsamında da maaş kesme cezası aldığı öğrenildi.

Pertek 70'inci Yıl Cumhuriyet İlçe Devlet Hastanesi'nde aile hekimi olarak görev yapan doktor İsmail H. (52), iddiaya göre kendisine muayeneye gelen kadın hastasına tacizde bulundu. Hastasının şikayeti üzerine İsmail H. gözaltına alındı. Başka bir kadın da aynı durumla karşılaştığını ileri sürerek suç duyurusunda bulundu.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen İsmail H., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Savcılığın adli soruşturmasının yanı sıra Tunceli Sağlık Müdürlüğü de iddialarla ilgili idari soruşturma başlattı.

pertek sağlık bakanlığı
Pertek

İzmir`de de Hastalara Tacizde Bulunduğu İdeası

İsmail H, hakkında, 2018 yılında da İzmir’in Karşıyaka ilçesi Cengizhan Mahallesi'nde aile sağlığı merkezinde görev yaparken muayeneye gelen hastalara cinsel tacizde bulunduğu iddia edildi.

37 kişinin bir araya gelip, imza atarak İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'ne ihbar dilekçesi verdiği tespit edildi. Dilekçede, "Karşıyaka ilçesi Cengizhan Mahallesi Bayraklı 3 No'lu Aile Sağlığı Merkezi'nde görev yapmakta olan Doktor İsmail H.'nin özellikle bayan hastaları muayene esnasında ahlak dışı taciz boyutuna varan hareketlerini gözlemlemekteyiz. Bu yüzden birçok bayan sağlığını riske atarak muayeneden kaçmaktadır. Bu konunun araştırılıp gereğinin yapılmasını arz ederiz" denildi. kaynak: milliyet

 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski