Erdoğan Tazminat Davası Açtı

Erdoğan`dan Sedef Kabaş`a 250 Bin TL`lik Tazminat Davası

tazminat davası
Erdoğan dava açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında kendisine hakaret ettiği iddiası üzerine tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş ile televizyon kanalının bağlı bulunduğu şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Sakar’a ayrı ayrı 250 bin TL’lik tazminat davası açtı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatlarının İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sunduğu dilekçede; davanın kabul edilmesi ve tazminatın, programın yayınlandığı 14 Ocak’tan itibaren hesaplanacak yasal faizi ile ödenmesine karar verilmesi talep edildi.

"Ağır Hakaret etmiştir, Saldırıda Bulunmuştur" 

Erdoğan’ın avukatlarının mahkemeye sundukları dava dilekçesinde, şu ifadeler kullanıldı:

“Davalı, çıkmış olduğu televizyon programında kullanmış olduğu ifadelerle, Recep Tayyip Erdoğan'ın kişilik haklarına saldırı kastıyla şeref, haysiyet ve onuruna yönelik fevkalade ağır hakaret, saldırı ve iftirada bulunmuştur. Fırat Sakar da Basın Kanunu’nun 13’üncü maddesi gereğince hukuki olarak sorumludur.

“İfade Özgürlüğünün Sınırları Aşılmıştır”

Her ne kadar demokratik toplumun bir gereksinimi olan ifade özgürlüğü kanunlarla teminat altına alınmış olsa da müvekkilimin kişilik hakkını zedeleyen bahse konu televizyon programındaki ifadeler ifade özgürlüğünün sınırlarını aşmaktadır.”

 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski